This is Photoshop's version of Lorem Ipsn gravida nibh vel velit auctor aliquet.Aenean sollicitudin, lorem quis bibendum auci elit consequat ipsutis sem nibh id elit. quis bibendum auci elit.

Instagram feed

+ 01145928421 SUPPORT@ELATED-THEMES.COM

Blog

DomovSedačkyAko sa starať o sedačku ?

Ako sa starať o sedačku ?

Tipy ako správne ošetrovať sedačku, či naopak, kedy viete, že je čas na kúpu novej? Ak dbáte na starostlivosť, odvďačia sa vám dlhou životnosťou. Vyberajte správne a dajte prednosť kvalitným sedačkám a kreslám, ktoré majú záruky od výrobcu.

Častokrát sa stáva, že sedačku berieme ako menej významný prvok obývacieho priestoru. Opak je pravdou. Či už chcete navodiť celkový dojem dokonalého interiéru, alebo si oddýchnuť po ťažkom dni, správna sedačka by vám mala byť oporou. Poskytneme vám pár tipov, ktoré vám pomôžu s jej správnym zaobchádzaním v domácnosti.

Tipy pre látkové sedačky:
1.O sedačku sa riadne starajte. Pravidelným udržiavaním jej predĺžite životnosť.
2.Neumiestňujte ju do blízkosti krbu či iného vyhrievacieho zariadenia.
3.Chráňte jej povrch pred ostrými predmetmi či pazúrikmi domácich miláčikov.
4.Pokúste sa sedačku chrániť aj pred potom, ktorý môže spôsobiť žmolkovanie.
5.Predíďte dlhodobému vystaveniu sedačky slnečnému žiareniu.

TIP – TEPOVANIE SEDAČKY
Zaobstarajte si domáci tepovač a vyčistite si sedačku jednoducho doma. Ideálne je postupovať podľa návodu. Zväčša je potrebné sedačku navlhčiť vlhkou handričkou s roztokom na čistenie, a následne stiahnuť tepovačom. Je ale vhodné držať sa skutočne návodu, aký udáva výrobca príslušných prostriedkov.

Hľadáte kvalitnú sedačku slovenskej výroby? Sedačka Amsterdam.

), ponúka pohodlné sedenie, má penovú výplň, je vhodná na príležitostné spanie a iRobot friendly. Jej pevná a vysoká chrbtová opierka je presne to, čo oceníte pri dlhom sedení.

Tipy pre kožené sedačky:
1.Pretrite ju pravidelne vlhkou handričkou.
2.Nepoužívajte mydlo, ktoré môže kožu poškodiť. Pri škvrnách, dajte prednosť jemnému roztoku mydlovej vody alebo inému jemnému prípravku.
3.Pri umiestňovaní sedačky, dbajte aby bola vzdialenosť od steny aspoň 25cm. Kožená sedačka potrebuje dýchať.
4.Chráňte sedačku pred priamym žiarením slnečných lúčov.
5.Impregnujte ju prípravkami na to určenými. Nikdy nepotierajte olejom!

TIP – BIELA KOŽENÁ SEDAČKA
Ak máte doma bielu koženú sedačku, dajte si pozor na farebné materiály. Môže sa totiž stať, že pri usadení sa na bielu koženú sedačku napríklad v modrých rifliach, sa farba prenesie na sedačku. Nezabúdajte bielu kožu chrániť jemným plétom alebo iným prekrytím sedacej plochy.

Poznáte to. Aj keď sa o sedačku staráte naozaj ukážkovo, nastane TEN čas. Čas na kúpu novej sedačky. Kedy ale viete, že je naozaj nutné kúpiť novú sedačku, a kedy naopak stačí sedačku vytepovať? Pozreli sme sa bližšie na to, aké signály vám vaša sedačka dáva, keď už „chce ísť do dôchodku“.

Kvalitná kožená sedacia súprava slovenskej výroby – Como.

Vhodná aj pre najnáročnejšieho zákazníka. Pozvite si priateľov a užívajte si spoločné chvíle. Krásny dizajn a nadčasové pohodlie.

Dbajte o vašu sedačku a všímajte si signály, ktoré vám sama dáva.
Možno je čas ju prečistiť, vytepovať, prečalúniť alebo rovno vymeniť. Aké signály vám môže dať vaša sedačka?

 

1.ZVUKY
Počujete pri sadaní, vstávaní či pri manipulácii s ňou zvláštne zvuky? Vŕzganie, možno aj praskanie? Tieto zvuky môži indikovať zmeny v konštrukcii, ako napríkla poškodenie rámu, kovových komponentov alebo iné. Takéto opravy zväčša nevídu lacno a tak by ste mali zvážiť kúpu novej sedačky.

2.FARBA
Váš poťah toho musí vydržať naozaj mnoho. Či už nespočetné množstvo škvŕn, ktoré ste poctivo čistili, šantiace sa deti, či presedené večery s priateľmi. Ak máte sedačku naozaj dlho a strata jej farby je očividná môžete vyskúšať jej oživenie trikom. Roztok octu s vodou jej vie vdýchnuť späť farebný šmrnc. Pokiaľ ste tento trik skúšali veľa krát, možno je správny čas na jej výmenu. Žiaden trik predsa nebude zaberať večne.

3.POŤAH
Pokiaľ má toho vaša sedačka veľa za sebou, jej povrch nemusí byť najpríjemnejší na dotyk. Pokiaľ je veľmi drsný, škriabe alebo si všimnete iné poškodenia spozornite. Je vhodné popremýšľať nad jej prečalúnením, v prípade, že je jej konštrukcia úplne v poriadku. V opačnom prípade investujte peniaze radšej do novej, ktorá vás nesklame.

4.PRIESTOR
Sťahujete sa do menšieho/väčšieho priestoru? Toto je jeden z bodov, ktorý sa vyskytne asi u nás všetkých. Vaša stará sedačka vás možno sprevádza už od nepamäti no pri sťahovaní zväčša nastane čas, na jej výmenu. Dajte priestor novej sedačke, ktorá vám bude robiť plnohodnotnú oporu a spríjemní váš nový domov.

Veríme, že naše tipy vám pomôžu pri vašom rozhodovaní.